Çağdaş Cam Sanatları Müzesi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Akarbaşı Mahallesi, T. Türkmen Sk. No:45, 26010
Odunpazarı / Eskişehir
0222 211 55 00
2068 kez incelendi
  • Kafeterya
  • Otopark
  • Gruplara Uygun

Çağdaş Cam Sanatları Müzesi

Türkiye’nin ilk açılan cam sanatları müzesi içerisinde yerli ve yabancı sanatçıların kendi atölyelerinde yaptıkları cam sanatının görülmeye değer eserlerini Tarihi Odunpazarı Evlerinin içerisinde görebilirsiniz.


İletişim Bilgileri

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Akarbaşı Mahallesi, T. Türkmen Sk. No:45, 26010
Odunpazarı / Eskişehir

0222 211 55 00


Sosyal Ağlar


Gezilecek Yerler Kategorisi

Müze,Şehir Turu

  • Cam Sanatları
  • Müze
  • Sergi
  • Şehir Turu

ESKİŞEHİR ÇAĞDAŞ CAM SANATLARI MÜZESİ Türkiye’nin ilk açılan cam sanatları müzesi içerisinde yerli ve yabancı sanatçıların kendi atölyelerinde yaptıkları cam sanatının görülmeye değer eserlerini Tarihi Odunpazarı Evlerinin içerisinde görebilirsiniz.

TÜRKİYE’NİN İLK ÇAĞDAŞ CAM SANATLARI MÜZESİ

Daha önce Haller Gençlik Merkezi’nde olduğu gibi yine Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ninOdunpazarı’nda bulunan eski tarihi Odunpazarı evlerinden birini müze olarak düzenlemesiyle Eskişehir’e görülmeye değer bir yer kazandırmışlardır. Bu müze aynı zamanda Türkiye’nin ilk çağdaş cam sanatları müzesi olarak ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

2007 yılında hizmete açılan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’nde yerli ve yabancı çok sayıda sanatçının eseri sergilenmektedir.

Atatürk Bulvarı üzerindeki Büyükşehir Belediyesi Odunpazarı Evleri Kent Müzeleri Kompleksi’nde yer alan Cam Sanatları müzesi, Eskişehir halkının yanı sıra kent dışından gelen turist gruplarının da ziyaret edecekleri yerlerden biri olarak yerini almaktadır.

Eskişehir Büyükşehir BelediyesiAnadolu Üniversitesi ve Cam Dostları Grubunun katkıları ile oluşturulan müze,  pazartesi günleri dışında haftanın 6 günü ziyarete açıktır.

Cam işçiliği Anadolu’da başlamıştır ve cam işçiliğinin merkezi Anadolu’dur. Bu sebepledir ki böyle eşsiz bir müzenin bir Anadolu şehri olan Eskişehir‘de açılması da Türkiye açısından ayrı bir önem taşımaktadır. Bununla beraber Eskişehir şehri, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi ile cam müzesi olan nadir dünya şehirleri arasında yerini almıştır.


Harita